פיקוח

תהליך עבודה מול אנשי הביצוע הטובים ביותר

למשרד מחלקת ניהול ופיקוח, בראשותו של גבי דן, המעניקה שירותי ניהול ופיקוח בניה לפרויקטים. המחלקה מתמחה בניהול ופיקוח פרויקטים ברמות הגבוהות ביותר, תוך תכנון לוחות זמנים, הוצאת מכרזים, בניית תקציבים, כתבי כמויות, אינטגרציה בין כל הגופים השונים ושמירה קפדנית על רמת האיכות הנדרשת בפרויקט. תהליך העבודה השוטף, מתנהל מול אנשי ביצוע נבחרים, קבלנים וספקים מכל התחומים, העומדים כולם בסטנדרטים הגבוהים והבלתי מתפשרים של הסטודיו ופועלים על פיהם.

פיקוח – אחת הפונקציות החשובות ביותר בתהליך כולו

המחלקה מבצעת פרוייקטים של הסטודיו לצד פרויקטים של משרדי תכנון אחרים, פיקוח וניהול למגזר הפרטי ולמגזר המוסדי. פיקוח על בניה היא אחת הפונקציות החשובות ביותר בתהליך כולו. לפיקוח יש משמעות גדולה ביותר הן בפן הכלכלי, הן בפן האיכותי והן בפן של עמידה בלוחות הזמנים והאינטגרציה בין כל העוסקים במלאכה.

פרויקט מושלם משלב איכות ועמידה בלוחות זמנים

מבחינת הלקוח, פרויקט מושלם הוא פרויקט שתוכנן לפי טעמו וצרכיו, שנבנה ברמת האיכות הנדרשת, שעמד במסגרת התקציב שהוגדרה ובלוחות הזמנים שהוקצו לסיום התהליך. לקוח שהפרויקט שלו איכותי אך הוא נכנס אליו באיחור של שנה הוא לא לקוח מרוצה. גם לקוח שנכנס בזמן לבית אך במבנה מתגלים כשלים ובעיות, אינו לקוח מרוצה.

המפקח הוא השומר האישי שלך בפרויקט

המפקח שומר על האינטרסים של הלקוח בפרויקט. הוא מדבר מגרונו ומביט בפרויקט דרך עיניו. בניגוד לאדריכל, המהווה פונקציה של פיקוח עליון, מפקח הבניה הוא המפקח בשטח. זה שפוגש את בעלי המקצוע, עורך להם את בדיקות האיכות ומאשר להם את העבודה. הוא זה שאחראי על שחרור התשלומים לספקים והוא דואג לבצע את התשלומים רק אחרי שהעבודה הושלמה ושניתן עליה אישור. המפקח נמצא יום יום בשטח, מכיר את הפרויקט כאת כף ידו ודואג שכל הממשקים יעבדו בסנכרון מושלם. מפקח מקצועי מעורב כבר בשלב התכנון האדריכלי.

כימיה טובה בין המפקח לאדריכל הוא אחד הסודות להצלחת הפרויקט

ככלל, המפקח והאדריכל הן שתי הפונקציות החשובות ביותר בפרויקט ושיתוף פעולה וכימיה בין שניהם, חייבים להתקיים. זוהי ליבה חשובה ביותר המשפיעה על התוצאה הסופית וחשוב מאוד להבין את זה. צוות שאינו הרמוני, פוגע בתוצאה הסופית.

גבי דן מנהל פרויקטים ומבצע עבודות פיקוח כבר קרוב ל-20 שנה. דן הוא מנהל פרויקטים קפדן ודייקן ביותר, אינו משאיר דבר ליד המקרה ומתכנן את לוחות הזמנים ואת התקציב ברמת פירוט שמבטיחה ללקוח תנאי וודאות כמעט מוחלטים.