מפקח בניה - פיקוח בנייה - ניהול פיקוח בבנייה

ניהול ופיקוח פרויקטים בבניה ע"י מפקח בניה

תהליך עבודה מול אנשי הביצוע הטובים ביותר בתחום של פיקוח וניהול בניה

לסטודיו אדריכלות ועיצוב פנים, מחלקת פיקוח וניהול בניה, בראשותו של גבי דן, המעניקה שירותי ניהול ופיקוח בבניה לפרויקטים. המחלקה מתמחה בניהול ופיקוח פרויקטים ברמות הגבוהות ביותר, תוך תכנון לוחות זמנים, הוצאת מכרזים, בניית תקציבים, כתבי כמויות, אינטגרציה בין כל הגופים השונים ושמירה קפדנית על רמת האיכות הנדרשת בפרויקט. תהליך העבודה השוטף, מתנהל מול אנשי ביצוע נבחרים, קבלנים וספקים מכל התחומים, העומדים כולם בסטנדרטים הגבוהים והבלתי מתפשרים של הסטודיו ופועלים על פיהם.

פיקוח וניהול בניה – אחת הפונקציות החשובות ביותר בתהליך כולו

המחלקה מבצעת פרויקטים של הסטודיו לצד פרויקטים של משרדי תכנון אחרים, פיקוח וניהול למגזר הפרטי ולמגזר המוסדי. פיקוח על בניה היא אחת הפונקציות החשובות ביותר בתהליך כולו. לפיקוח יש השפעה גדולה על פן הכלכלה ואיכות תהליך, וגם על יכולת העמידה בלוחות זמנים ועל האינטגרציה בין כל העוסקים במלאכה. בראש אלו, ניתן למנות למשל אדריכל בתים פרטיים או "אדריכלי על" המתכנננים וילות יוקרתיות.

פרויקט מושלם משלב איכות ועמידה בלוחות זמנים

מבחינת הלקוח, פרויקט מושלם הוא פרויקט שתוכנן לפי טעמו וצרכיו, שנבנה ברמת האיכות הנדרשת, שעמד במסגרת התקציב שהוגדרה ובלוחות הזמנים שהוקצו לסיום התהליך. לקוח שהפרויקט שלו איכותי, אך הוא נכנס אליו באיחור של שנה הוא לא לקוח מרוצה. גם לקוח שנכנס בזמן לבית אך במבנה מתגלים כשלים ובעיות, אינו לקוח מרוצה.

מפקח בניה הוא השומר האישי שלך בפרויקט

מפקח הבניה שומר על האינטרסים של הלקוח בפרויקט. הוא מדבר מגרונו ומביט בפרויקט דרך עיניו. בניגוד לאדריכל, המהווה פונקציה של פיקוח עליון, מפקח הבניה הוא המפקח בשטח. זה שפוגש את בעלי המקצוע, עורך להם את בדיקות האיכות ומאשר להם את העבודה. הוא זה שאחראי על שחרור התשלומים לספקים והוא דואג לבצע את התשלומים רק אחרי שהעבודה הושלמה ושניתן עליה אישור. המפקח נמצא יום יום בשטח, מכיר את הפרויקט כאת כף ידו ודואג שכל הממשקים יעבדו בסנכרון מושלם. מפקח בנייה מקצועי מעורב כבר בשלב התכנון האדריכלי.

כימיה טובה בין מפקח בניה לאדריכל הוא אחד הסודות להצלחת הפרויקט

ככלל, מפקח הבניה והאדריכל הן שתי הפונקציות החשובות ביותר בפרויקט ושיתוף פעולה וכימיה בין שניהם, חייבים להתקיים. החל מתהליכים של עיצוב בתים פרטיים ועד לתכנון הוילה היוקרתית ביותר, זוהי ליבה חשובה ביותר המשפיעה על התוצאה הסופית וחשוב מאוד להבין את זה. צוות שאינו הרמוני, פוגע בתוצאה הסופית.

גבי דן מנהל פרויקטים ומבצע עבודות פיקוח כבר קרוב ל-20 שנה. דן הוא מנהל פרויקטים קפדן ודייקן ביותר, אינו משאיר דבר ליד המקרה ומתכנן את לוחות הזמנים ואת התקציב ברמת פירוט המבטיחה ללקוח תנאי וודאות כמעט מוחלטים.