עיצוב וילות, עיצוב בתים פרטיים - אדריכל בתים פרטיים

עיצוב וילות ואדריכלות בתים פרטיים

יוצרים סגנון אישי

סגנון עיצובי, אישי, הוא משהו שקיים בכל אחד מאיתנו, אלא שבדרך כלל קיים קושי ביכולת לבודד ולהגדיר אותו. אנחנו חווים, מתנסים, מטיילים. יש לנו העדפות מסוימות, אנחנו אוהבים צבעים, ריחות מסוימים מחזירים אותנו אחורה בזמן לתקופות שאהבנו. יש בתים שאנחנו רואים ויכולים להצביע ולהגיד- כזה אני רוצה. כל אלו הם חלק ממה שמגדיר את הסגנון האישי. כל עיצוב אדריכלי, בין אם מדובר בזה של בתים רגילים או בתהליך של עיצוב וילות, הוא למעשה נגזרת של התכנון האדריכלי ושניהם מושפעים מהמצב המשפחתי. הסגנון העיצובי הוא פאזל שנבנה בשלבים ומתחדד ככל שנכנסים לעובי התהליך המשותף. אנחנו לא עוד משרד אדריכלים סטנדרטי, אלא סטודיו לאדריכלות שמגשים חלומות עיצוביים.

עדכון מתמיד והשראה

שירלי דן, האחראית בין היתר על פרויקטים של עיצוב בתים פרטיים ובתי יוקרה, מקפידה לבקר בכל תערוכות העיצוב והאדריכלות המתקיימות ברחבי העולם, וחוזרת אפופת השראה – בכל פעם מחדש. כל מתכנן הרי יודע, כי ככל שהוא יהיה מצוי בתהליך השראתי, הוא יכול להעניק ללקוחותיו ערכי מוסף חשובים, הבאים לידי ביטוי בתכנון האדריכלי ובעבודות עיצוב הפנים. בסופו של תהליך חייבת להיות התאמה מושלמת לפרשנות האישית של הלקוח ל- 'בית' ול'משפחה'. התפיסה הזאת משתנה מלקוח אחד לשני וגם אם השינוי הוא ניואנס קטן, זה אותו ניואנס שיבדיל בסופו של דבר את הבית שלו מכל בית אחר. באופן הזה, מצליחה שירלי להגשים חלומות ופנטזיות כמו תכנון וילות יוקרה מתוך חיבור למציאות המשפחתית. לקוח מחובר ונרגש זה הפידבק הכי גדול ששירלי כמתכננת יכולה לבקש.

מה מייחד תהליך של תכנון בתים פרטיים?

בית פרטי עם חצר וגינה מטופחת הוא חלום משותף ומשאת נפשם של רבים מהישראלים. תכנון בית פרטי לעומת תכנון דירה הוא תהליך מורכב וממושך יותר מאחר והמתכננת חייבת לאפיין נכון את צרכי המשפחה ולתכנן מבנה העונה על כל הצרכים הפונקציונליים כמו גם החלומות והציפיות של בני המשפחה.   

תכנון בתים פרטיים ועיצוב וילות מחייבים התייחסות בין הפנים לחוץ, בתהליך התכנון בני המשפחה מעורבים ולוקחים חלק פעיל, והמתכננת מתייחסת לפרמטרים רבים כמו מיקום הבית במגרש, נוף, כיווני אור ואוויר, סוג הקרקע ועוד. התכנון כולל התייחסות לתקציב, בדיקת אחוזי בנייה מותרים, אפיון המגרש, אפיון צרכים ודרישות של בני המשפחה, פרוגרמה מדויקת של כל החללים כולל שטחים מחוץ ומסביב לבית, הדמיות מחשב, תוכניות אדריכליות מפורטות ותכנון מכרז בין קבלנים. בנוסף, המתכננת מפקחת על העבודות בשטח ועליה לדווח ללקוחות באופן שוטף.