תכנון אדריכלי נכון

חשיבותו של תכנון אדריכלי נכון בבניית בית פרטי

כאשר אתם מתחילים לתכנן את ביתכם, ישנו הכרח של ממש בתכנון יסודי ומעמיק שייכנס לפרטים הקטנים והגדולים, ויסייע לכם בכניסה חלקה ונקייה אליו. על כן יש צורך בעירוב תכנון אדריכלי. מהן סמכויותיו של האדריכל במהלך התהליך, ואיך הבחירה הזו תבוא לטובתכם גם בעת החלטות הרות גורל אחרות?

במקרים רבים כאשר אנו נכנסים אל מבנה חדש אנו מוצאים עצמנו מתפעלים מעיצובו החיצוני והפנימי – האופן שבו התאורה משתלבת על גבי הקירות, הדרך שבה הרהיטים ממוקמים וכו' אך לא יודעים להניח את האצבע על הדבר הספציפי שהופך אותו לכזה. ואכן רבים אשר משפצים או בונים את ביתם פונים לא פעם אל אדריכל שיעזור להם להפוך את ביתם – המקום הכי חשוב בחייהם – לחלל ייחודי ומזמין, גם עבור דייריו וגם עבור אורחיו.

תכנון אדריכלי מקצועי ומותאם אישית

תכנון אדריכלי נכון הוא נדבך חשוב ומשמעותי בכל הקשור לבנייה נכונה של בית פרטי בישראל. בעת בניית בית פרטי ניתן בקלות יתרה לאבד את עצמנו בין מגוון המטלות והמשימות – למצוא קבלן מקצועי במחיר הוגן, קבלת אישורי בנייה מהרשויות, לתכנן את לוח הזמנים שלנו בהתאם למשך הבנייה\השיפוצים המתוכננים, וכל זאת עוד לפני שהתחלנו בכלל לתכנן איך הבית ייראה, מבחוץ ומבפנים – החל ממספר הקומות שלו ועד מספר החניות שיהיו בכניסה, גודל הגינה והבריכה אם ישנן, תכנון וקניית ריהוט שמותאם לצרכינו ורצונותינו. אין ספק שמדובר במשימה גדולה מאוד שמצריכה שילוב של מספר גורמים, בין אם מדובר בדיירי הבית או בבעלי מקצוע כדוגמת אדריכל שביכולתם לסייע לנו.

כאשר אנו ניגשים לתכנון ביתנו הפרטי עולה ההכרח לעשות את זה נכון עם שימת דגש על הפרטים החשובים שעלולים להיאבד בתוך בליל הרעיונות והיוזמות, ועל כן מומלץ למצוא אדריכל מקצועי ויסודי, אשר ביכולתו לסייע לנו בהורדת העומס מעלינו ולנהל עבורנו את חלק מהתהליכים הנלווים וכיוצא מכך, להקל עלינו בעת התהליך.

תכנון וילות נכון יכול להתבצע בעזרת אדריכל מוסמך המומחה לנושא ויידע איך לגשת לכך. אדריכל ילמד את הבית לאורכו ולרוחבו, לא יפספס אף פרט חשוב ושולי, ויידע לספק עבור לקוחותיו את השירות המיטבי ביותר, תוך שמירה על סטנדרט גבוה של מקצועיות ודייקנות. על אדריכל מסוג זה, כאשר תמצאו אותו, להיות בעל יכולות רבות, ביניהן היכולת להבין וליצור מערכת יחסים סימביוטית בין החללים הפנימיים השונים בבית ובינו לבין החוץ. כמו כן על האדריכל לדעת להתאים את התכנון לדיירים וצרכיהם, תוך תכנון נכון ומדויק ככל הניתן לרצונות וצרכי הדיירים.

תפקידי האדריכל

תפקידו של האדריכל בכל פרויקט בנייה הוא תכנון המבנה (מבחינה עיצובית, כי מבחינה הנדסית מדובר במשהו שהוא בסמכותו הבלעדית של המהנדס), והוא משמש נציג הדיירים מול ועדת התכנון והבנייה והמפקח הכללי על הבנייה. בנוסף לזאת, סמכויותיו של האדריכל בתהליך רבות – בסמכותו הבלעדית לקבוע האם המבנה שמיש וראוי למגורים, וביכולתו לחתום על המבנה מבחינת יציבות, עמידות בפני איתני הטבע כדוגמת רעידות אדמה ואש. כמו כן, לזכותם של אדריכלים עומדת הרשות להגיש בקשות אישורי בנייה לוועדות עירוניות\אזוריות מטעם הדיירים. כל אישור בנייה מסוג זה מחייב שהאדריכל יהיה בעל סמכות נדרשת לביצוע הבנייה ויעבור את כל המבחנים הנדרשים.

בכל הנוגע לתכנון וילות נכון עבורכם, חשוב למצוא אדריכל שהוא לא רק אדם בעל ידע טכני בכל הנוגע לתכנון המבנה עצמו, אלא אדם בעל גישה יצירתית וחדה עם חושים מחודדים בכל הנוגע לעיצוב ובניית הבית שברצונכם לגור בו, בעל חוש אמנותי חד ויד עיצובית משופשפת. רק אדריכל כזה יהיה מסוגל לספק ללקוחותיו מבנה אידיאלי עבור צרכיהם, גם מבחינה עיצובית וגם מבחינה פרקטית – נוח ונעים לשימוש בשביל כל הדיירים והאורחים שיזדמנו אליו.

האדריכל, כמו גם עבודתו, מהווים גורם מכריע על נראות הבית ואופיו, ולכן חשוב למצוא אדריכל בעל ניסיון עשיר בתכנון בתים פרטיים, בעל זיקה עזה לתחום ועין חדה שלא תפספס אפילו את הפרט הפעוט והמינורי ביותר. בנוסף לכך, בחירה מושכלת של אדריכל יכולה לסייע לכם גם בתרחישים אחרים שבהם תזדקקו לעין עיצובית ודעה ארכיטקטונית מנומקת, כמו למשל בעת תכנון עסק משלכם, אם ותצוץ ההזדמנות אכן לפתוח ולהקים כזה.

בחירת אדריכל היא בחירה שצריכה להגיע מתוך מקום שלם לאחר בחינה מעמיקה של האלטרנטיבות, ולא מתוך לחץ זמנים\גחמה רגעית. עליכם לבחור באופן נכון בכדי להגיע לתוצאה המיטבית עבורכם.

 

שיתוף:

עוד יעניין אותך